Nemovitosti ve Francii

Snad žádná jiná země světa toho nenabízí tolik jako Francie. Ta je neodolatelným lákadlem pro turisty, zájemce o koupi druhého bydlení i investory.

Nemovitosti na Francouzské riviéře patří k nejdražším a zároveň se jedná o jednu z nejexkluzivnějších lokalit pro bydlení na světě. Luxusní vily si zde pořizují i celebrity a nejúspěšnější byznysmeni z celého světa. Neopakovatelné kouzlo má i francouzský venkov, především Provence, milovníci hor si vybírají v horských střediscích Savojských Alp. Kapitolou samou pro sebe pak je Paříž.

Lokality pro nákup nemovitostí ve Francii

Města jako Nice, Cannes, Saint-Tropez, Antibes nebo Menton patří k top destinacím na Azurovém pobřeží. Ve výčtu bychom ale mohli pokračovat i dále: St. Raphael, Cassis, Villefranche Sur Mer. Za pozornost ale stojí i menší nebo méně známá městečka, kde mohou být ceny nemovitostí oproti top střediskům o něco nižší. Ten, kdo chce luxusní bydlení u moře na skutečně dobré adrese, ten bude vybírat na Azurovém pobřeží. Samozřejmě je proto třeba počítat s tím, že ceny nemovitostí zde jsou vyšší než např. ve Španělsku.

Podobně dlouhý výčet středisek těch nejzvučnějších jmen bychom mohli udělat i v případě Savojských Alp. Chamonix, Albertville, Courchevel, Tignes, Val d’Isere, Val Thorens, Méribel, La Plagne, Les Arcs… Perfektní lyžařské podmínky, skvělá nabídka služeb, nádherná alpská příroda. To jsou argumenty pro nákup horské chaty nebo apartmánu ve francouzských Alpách.

Paříž, podobně jako přímořské a horské oblasti Francie, představuje exkluzivní adresu, za kterou si musíte připlatit. V hlavním městě Francie je dlouhodobý nedostatek bydlení. Sehnat byt k pronájmu je velký problém. Koupě apartmánu ve městě nad Seinu proto může být dobrou investicí.

vila_francie_03

Jakým způsobem probíhá nákup

Pořízení nemovitosti ve Francii není pro občany Evropské unie nijak omezováno. Nákup probíhá podle platných francouzských zákonů a je potřeba se připravit na to, že se jedná o relativně náročný a zdlouhavý proces. S jeho překonáním vám samozřejmě může pomoci renomovaná realitní společnost se znalostí místního trhu jako je Rellox, ale kromě samotné ceny nemovitosti je potřeba počítat ještě s dalšími souvisejícími náklady. Převodové taxy, nejrůznější poplatky, náklady na notáře atd. dosahují cca 7 – 12 % z ceny nemovitosti.

Obvykle se nejprve podepisuje rezervační smlouva, ze které ovšem vyplývají závazky pro obě strany. Zároveň kupující uhradí rezervační poplatek, jehož výši většinou nepřesahuje 10 % kupní ceny. V následujících týdnech notář prověří, že vše probíhá dle platných zákonů a připraví všechny potřebné dokumenty. V jeho kanceláři pak proběhne samotný podpis kupní smlouvy, po kterém se na účet notáře uhradí doplatek ceny a také související poplatky. Spolu s tím proběhne zapsání do katastru a peníze se převedou na účet prodávajícího.

7 důvodů pro nákup nemovitosti ve Francii

1. Francie patří mezi turisticky nejvyhledávanější země na světě. Podlehnout jejímu kouzlu je nejen snadné, ale i příjemné.
2. Azurové pobřeží – užívejte si blankytně modrého moře a písečných pláží po boku světových celebrit. Jedna z nejprestižnějších lokalit na světě.
3. Savojské Alpy – zimní střediska, která upřednostní nejen milovníci lyžování.
4. Paříž – nejromantičtější město světa. Chtěli byste se probouzet s výhledem na Eiffelovu věž? Obrovská poptávka po bydlení v Paříži může zároveň znamenat zajímavou investici.
5. Rozličná nabídka nemovitostí od vesnických usedlostí v Provence přes menší apartmány v Paříži, Alpách nebo na Francouzské riviéře až po exkluzivní horské chalety nebo luxusní vily na Azurovém pobřeží.
6. Bydlení ve Francii může být splněným snem také pro vaše chuťové pohárky – vynikající vína, sýry, mořské speciality, vyhlášená francouzská kuchyně.
7. Možnost využít tzv. lease backu při nákupu nových nemovitosti ve Francii. Úspora na DPH při nákupu a příjem z pronájmu.

Užitečné odkazy:

Nemovitosti ve Francii
Turistický průvodce po Francii
Počasí ve Francii
Velvyslanectví ČR ve Francii