Nemovitosti v Itálii

Itálie patří spolu s Francií mezi evropské země, které mohou nabídnout příležitost ke koupi vysněné nemovitosti snad opravdu každému. Dlouhé kilometry mořského pobřeží, které uspokojí ty, kteří hledají nemovitosti u moře. Dolomity s vyhlášenými zimními středisky jsou správnou odpovědí nejen pro lyžaře. Jsou tady také města módy, romantiky i byznysu jako Řím, Milán, Benátky, Florencie nebo Verona. Magická oblast jezer v severní Itálii typická jedinečným podnebím patří k nejprestižnějším adresám v celé Evropě. Díky svému strategickému umístění je odsud navíc blízko jak do Alp, tak k moři.

Lokality pro nákup nemovitostí v Itálii

Jak již bylo vedeno, zájemci o nemovitosti v zahraničí mají v Itálii z čeho vybírat. Mezi top destinace patří jezerní oblast poblíž hranic se Švýcarskem. Komu by se nelíbilo bydlení u jezer obklopených horami v příjemném mírném klimatu ideálním pro plachtění, windsurfing, cyklistiku i další nejen sportovní aktivity. Vedle nejznámějších jezer Lago di Garda, Lago Maggiore a Lago di Como stojí za pozornost i oblast okolo jezera Lago d’Iseo, které může nabídnout podobné prostředí jako druhá dvě jezera, ale přeci jen méně turistického ruchu a také nižší ceny nemovitostí.

V případě, že máte zájem o bydlení u moře, máte na výběr hned z několika lokalit takřka po celém pobřeží Itálie. Výhodou Adriatické riviéry je snadná dosažitelnost autem, ceny nemovitostí zde jsou v rámci italských přímořských oblastí spíše nižší. Ligurská riviéra může díky svému členitému a převážně kopcovitému pobřeží nabídnout unikátní nemovitosti položené ve svahu nad mořem nebo v mořských zátočinách s absolutním soukromím.

Mezi prestižní lokality patří Toskánsko. Nádherná krajina, vinice, olivové háje, vůně rozmarýnu, historie prostupující každičkou pídí zdejší oblasti. Nemovitosti v Toskánsku patří k nejdražším v Itálii. Vlastnictví toskánské usedlosti totiž patří i k prestižním společenským záležitostem.

Své kouzlo má i jižní Itálie. Ceny nemovitostí zde jsou relativně nízké, oblast není tak masově turisticky navštěvovaná jako severnější oblasti. Pro ty, kteří preferují více klidu a soukromí a dokáží ocenit specifika zdejšího kraje, může být právě dům nebo apartmán na jihu Itálie tou správnou volbou.

Pro ty, kteří dávají přednost lyžím, snowboardu alpské turistice se nabízí oblast italských Alp – Dolomit. Vzhledem ke geografické poloze je ale možné svůj dům či apartmán v Dolomitech v létě využívat jako základnu, odkud se dá vyrazit buď k moři, nebo k jezerům na severu Itálie.

Jakým způsobem probíhá nákup

Pro naše občany neplatí v Itálii žádné zvláštní restrikce pro nákup nemovitostí. Díky členství obou zemí v Evropské unii prakticky není rozdíl v tom, zda nemovitost nakupuje Ital nebo Čech. Celý proces se řídí platnou italskou legislativou. Obvykle se se nejprve podepíše smlouva o smlouvě budoucí a současně kupující uhradí zálohu z kupní ceny. V případě odstoupení od smlouvy tato záloha většinou propadá.

Samotná kupní smlouva se uzavře u notáře, který následně zaregistruje změnu majitele nemovitosti do katastru nemovitostí. Není nutné, aby se kupující osobně účastnil podpisu smluv. Na základě plné moci může pověřit svého zástupce, který za něj vše vyřídí.

7. důvodů pro nákup nemovitosti v Itálii

1. Velký výběr různých typů nemovitostí v různých částech země, ze kterých si vybere každý dle svých priorit.
2. Toskánsko – kus země s jedinečným kouzlem. Vlastní nemovitost v Toskánsku je i otázkou společenské prestiže.
3. Oblast italských jezer – zahraničními investory jedna z nejvyhledávanějších lokalit pro nákup realit. Trvalá poptávka po nemovitostech je zárukou bezpečné investice.
4. Dolomity – známá lyžařská střediska i menší centra s kvalitní nabídkou služeb.
5. Moře – nádherné moře s kilometry pláží v severní i jižní části Itálie.
6. Nemovitost v Itálii může představovat ideální druhé bydlení, ale i zajímavou investiční příležitost.
7. Uvolněný životní styl, pohodová atmosféra země.

Užitečné odkazy:

Nemovitosti v Itálii
Oficiální turistický průvodce Itálií
Počasí v Itálii
Zastupitelské úřady České republiky v Itálii